• VPN

VPNدقیقا چیست؟

به زبان ساده ، VPN سرویسی است که ارتباط رمزگذاری شده ای بین سرور VPN و دستگاه شما ایجاد می کند.

هدف اصلی آن ایجاد یک تونل مخفی است که به شما امکان می دهد داده های خود را از طریق سرورهای خود منتقل کنید. این سرورها اطلاعات شما را ایمن و محافظت می کنند ، آنها حضور شما را مخفی می کنند.
به دلیل پنهان کردن آدرس IP و مکان کاربران شناخته شده است، اما روش های دیگری وجود دارد که می تواند وضعیت امنیتی شما را بهبود بخشد.

همانطور که از نامش پیداست، شبکه خصوصی مجازی (VPN) آدرس پروتکل اینترنت (IP) کاربران و موقعیت جغرافیایی آنها را پنهان می کند و با پیشرفت و گسترش روزافزون مشاغل و تجارتهای آنلاین ، استفاده از آن می تواند به بهبود امنیت و محافظت از سیستم در برابر حملات سایبری هدفمند کمک کند.

امنیت با فایروال و  قابلیت VPN :

دارایی ها و تهدیدات دارایی در اینترنت با سرعتی سرسام آور در حال افزایش است ، بنابراین ما باید شبکه های خود را از خطرات شناخته شده و ناشناخته محافظت کنیم.

یکی از ابزارهای محبوب برای انجام این کار دیوارهای آتش است. این محصولات شبکه در طی چند سال گذشته بسیار پیشرفت کرده اند. مسدود کردن ترافیک ناخواسته و عبور ترافیک مجاز بین شبکه ها برای دیوارهای آتش امروز کافی نیست.

ما انتظار داریم مواردی فراتر از فیلتر کردن بسته ها را در اختیار داشته باشیم . ما توابع امنیتی مهمی مانند سیستم های پیشگیری از حمله و تشخیص نفوذ توسط Denial of Service (DoS) را تیاز داریم.

فایروال هایی که گزینه VPN را ارائه می دهند انتخابی مناسب و قابل توجه میباشند. بسیاری از شرکت ها VPN را برای ایمن سازی ارتباطات بین شبکه های شرکتشان و کاربران دورکار خود استفاده می کنند.

ترکیب VPN با فایروال در یک راه حل ، مدیریت دو عملکرد را آسان تر می کند.